Rozwody z klasą…? Adwokaci i przejrzyste zasady współpracy, – jest to możliwe.

W Polsce o rozwód nie jest tak łatwo. Wpisując w wyszukiwarce słowa „adwokat, Lublin, rozwód”, to dowiadujemy się na samym wstępie, że musimy wypełnić stos wniosków, jak również mamy przyjemność zapłacić 600 zł za wniesienie sprawy do Sądu i czekać na wyznaczenie terminu naszej rozprawy rozwodowej. Jak dobrze pójdzie termin ten możemy uzyskać po trzech miesiącach, ale niestety jest to bardzo optymistyczny scenariusz.

Przeraża Ciebie to wszystko?

Brakuje Ci czasu i siły?

Z adwokatem naszej kancelarii mieszczącej się w Lublinie chcerozwodu.info/adwokat-rozwody-lublin_podzial-majatku z pewnością będzie Ci łatwiej. Dlaczego warto mieć adwokata w sprawie o rozwód? Zakładając sprawę rozwodową chcemy aby to przeżycie zakończyło się jak najszybciej i zacząć kolejny etap naszego życia. Adwokat jest osobą, która pomoże Ci wypełnić wszystkie potrzebne dokumenty, również przygotuje Ciebie pod względem „uciążliwych” pytań, które może zadać Sąd podczas rozprawy rozwodowej. Poza tym, gdy wszystkie wnioski zostaną złożone profesjonalnie, to cały proces rozwodu może być przyśpieszony.

W takim razie kto najczęściej wnosi sprawę rozwodową w naszym Lublinie?

Jak pokazują statystyki 75% powództw z tego tytułu wnoszą kobiety, z czego 70% spraw jest orzekana bez winy. Jeżeli jest inaczej, to wina stoi po stronie mężczyzny. Trzeba również nadmienić, że do rozwodów najczęściej dochodzi w większych miastach, jakim jest chociażby Lublin. Koszty adwokata podczas procesu rozwodowego w Lublinie prezentują się mniej więcej tak:

Stawka minimalna za usługi adwokackie w Lublinie bez orzekania o winie, wynosi:

Stawka minimalna za usługi adwokackie w Lublinie z orzeczeniem o winie, wynosi:

Za dwie rozprawy

Za dwie do czterech rozpraw

Za trzy rozprawy

Za cztery do pięciu rozpraw

Od 360 zł do 450 zł

Od 470 zł do 580 zł

Od 790 zł do 980 zł

Od 990 zł do 1250 zł

Powyżej pięciu rozpraw 790 zł

Powyżej sześciu max 1980 zł

Koszty pełnomocnika uzależnione są od miasta, prestiżu pełnomocnika i ilości rozpraw rozwodowych (specyfiki sprawy). Powyższe ceny są więc przykładowymi stawkami jakie mogą mieć poszczególne kancelarie.

About the Author

admin