Kochasz książki? Antykwariat to może być pomysł na życie

 

Zastanawiałeś się kiedyś, czy dałoby się połączyć pasję z zarabianiem? Czy zamiłowanie do książek może stać się podstawą biznesu? Oczywiście! – Jeśli kochasz książki antykwariat prowadzony przez ciebie będzie miejscem z duszą, które będzie przyciągało klientów – tłumaczą właściciele antykwariatu http://www.kalinoteka.pl . Jak otworzyć antykwariat? Na początek możesz zacząć od sprzedaży książek na aukcjach internetowych – to pozwoli ci się zorientować, jakie książki są poszukiwane i jaką cenę klienci są gotowi zapłacić za dany tytuł. Potem z tego samego kanału sprzedaży możesz korzystać, gdy już otworzysz swój antykwariat.

 

 

Kolejny krok to decyzja, czy chcesz prowadzić antykwariat internetowy i tylko tak sprzedawać książki, czy jednak marzysz o osobistym spotkaniu z klientem i stawiasz na antykwariat stacjonarny? W tym drugim przypadku czas poszukać lokalu – pamiętaj, że miasta niekiedy wynajmują lokale na tego rodzaju działalność po preferencyjnych stawkach.

 

Róża w książce z antykwariatu internetowego.
Róża w książce z antykwariatu.

 

Co jeszcze? Musisz zdobyć książki. Antykwariat to przede wszystkim oferta. Musisz zdecydować, czy chcesz sprzedawać wszystko, czy stawiasz na specjalizację tematyczną – nisza to zawsze dobry pomysł na biznes. Książki możesz pozyskać dając ogłoszenie, że skupujesz księgozbiory. Warto też napisać informację, że za darmo odbierzesz książki, które u kogoś zalegają.

I już masz swój antykwariat.

 

About the Author

admin